Menu Close

10 pomysłów na prezent dla nauczyciela na Dzień Nauczyciela i zakończenie roku!

Pomysły na prezent

Drobne upominki dla wychowawcy z okazji Dnia Nauczyciela czy na zakończenie roku szkolnego to w naszym kraju stara świecka tradycja. Jednak co roku uczniowie i ich rodzice stoją przed trudnym dylematem wyboru najwłaściwszego prezentu dla swojego pedagoga. Podpowiadamy. Doskonałym prezentem dla nauczyciela może być rękodzieło!

Rękodzieło (lub jak wolą inni – produkty handmade) należą do tych unikalnych i wyjątkowych przedmiotów, które z pewnością doskonale nadają się na prezent dla ulubionego nauczyciela, którego z okazji Dnia Nauczyciela (Dnia Edukacji Narodowej – przypadającego co roku 14 października) lub na zakończenie roku szkolnego chcielibyśmy obdarować czymś pięknym i wyjątkowym, co może być dla waszego pedagoga pamiątką na długie lata, a co jednocześnie nie kosztuje na tyle dużo, by przekroczyć pewne niewyraźne granice pomiędzy drobiazgiem a wartościowym prezentem, co mogło by być przez innych, a nawet samego nauczyciela odebrane jako niewłaściwe, a nawet niesmaczne.

Poniżej przedstawiamy kilka drobnych i jednocześnie wyjątkowym produktów z kategorii Rękodzieło, Handmade & Art, które doskonale nadają się na prezenty dla nauczycieli z okazji Dnia Nauczyciela!

  1. Ręcznie robione zakładki do książek – znajdziemy wśród nich zakładki tworzone różnymi technikami, np.zakładki ręcznie malowane farbami, tworzone metodą decoupage (dekupaż), tworzone z żywicy epoksydowej, z filcu bądź robione na szydełku, a także w różnych cenach – od kilkunastu złotych do 100 i więcej złotych. Cena zależy od metody wykonania, jakości, doświadczenia rękodzielnika.
  2. Ręcznie robione podkładki pod kubek – a wśród nich polecane są zwłaszcza podkładki ręcznie malowane na plastrach drewna. Bo jeśli nie ręcznie wykonane podkładki – to może ręcznie malowane lub robione innymi technikami podkładki będą tym idealnym prezentem? Bo może nie każdy nauczyciel czyta książki, ale z pewnością nawet najbardziej zatwardziały intelektualnie wuefista pija kawę lub herbatę! Podkładki z jakimś uniwersalnym lub specjalnie dedykowanym dla pedagoga motywem to z pewnością i wyjątkowy i użyteczny prezent dla każdego nauczyciela!
  3. Ręcznie robione kubki lub inna ceramika – pomysł też w zasadzie dobry dla każdego nauczyciela, odpowiednio dobrany przedmiot może być idealnym prezentem i dla matematyka, i polonisty czy anglisty.
  4. Ręcznie robione ozdoby do domu zwłaszcza jeśli znamy gust naszego nauczyciela z łatwością dobierzemy coś z tej kategorii.
  5. Makramy to specyficzne rękodzieło. Z makramy powstają i ozdoby ścienne i inne ozdoby do domu, a także przedmioty codziennego użytku (jak torebki), a nawet biżuteria. Makramy są uwielbiane przez miliony, ale tyle samo osób ich nienawidzi. Dobra rada, to przed zakupem makramy na prezent warto się dowiedzieć do której z tych kategorii należy wasz belfer.
  6. Ręcznie robione świece sojowe lub z wosku pszczelego – to dobry pomysł na prezent, ale raczej dla nauczycielki niż nauczyciela, choć oczywiście od tej zasady będą liczne wyjątki. Świece sojowe i woskowe są o wiele zdrowsze niż te z parafiny, a ręczne wytwory rękodzielników to niekiedy małe dzieła sztuki.
  7. Rękodzieło na szydełku – na szydełku powstają niezwykłe produkty handmade – między innymi maskotki, torebki, chusty, obrusy, łapacze snów a także ubrania. Na pewno wśród tysięcy szydełkowych produktów znajdziecie ten jeden wyjątkowy, dla waszej nauczycielki.
  8. Karykatury ze zdjęcia – odpowiednio, ze smakiem, narysowana karykatura nauczyciela to świetny pomysł na wyjątkowy podarunek dla belfra, zwłaszcza dla nauczyciela, który słynie z dużego poczucia humoru. Twój nauczyciel taki jest? Karykatura to będzie doskonały pomysł.
  9. Obrazy ręcznie malowane – raczej nieco droższy prezent, ale też taki, który może posłużyć waszemu nauczycielowi dziesiątki lat, a wisząc w jego domu na ścianie będzie za każdym razem przypominał mu o jego klasie. Ceny są oczywiście różne, uzależnione są od „klasy” artysty malarza, techniki jaką jest malowany, tego co obraz przedstawia, czy jego wielkości.
  10. Biżuteria handmade – ręcznie robiona biżuteria ma swoich zwolenników. Wśród tysięcy produktów, znajdzie także jubilerskie dzieła sztuki, które idealnie wpasują się w gust waszej nauczycielki.

 

Zobacz więcej pomysłów na prezent dla nauczyciela

Nie masz żadnych ogłoszeń.
Znalazłaś coś wyjątkowego? Podziel się ze znajomymi:
Opublikowany w: Polecane, Pomysły na prezent

Zobacz również

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. View more
Akceptuję