Menu Close

Handmade czy hand made? | ArtWitryna.pl

handmade

Spotykamy różne pisownie słowa handmade. W polskim internecie, oprócz tytułowego handmade, znajdziemy również pisownie „hand made” oraz „hand-made”. A która z tych form jest poprawna?

Najczęściej spotykaną formą jest niewątpliwie forma „handmade”. Taką też formę pisowni sugeruje Mirosław Bańka z Uniwersytetu Warszawskiego, który – ze względu na to, że handmade jest słowem angielskim nieprzyswojonym polszczyźnie – uważa, że powinniśmy używać formy, która jest najbardziej rozpowszechniona w języku angielskim (na ten przykład słownik oksfordzki podaje pisownię łączną „handmade”).

„Handmade” jest też pisownią najbardziej rozpowszechnioną w języku polskim. W tym wypadku właściwe wydaje się kierowanie zwyczajem językowym i pisanie tego wyrażenia w sposób łączny. A w razie wątpliwości zawsze można handmade zamienić pięknym polskim słowem „rękodzieło”.

 


Źródło: https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/handmade;12627.html

Znalazłaś coś wyjątkowego? Podziel się ze znajomymi:
Opublikowany w: Ciekawostki

Zobacz również

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. View more
Akceptuję